Varighed: 45 til 90 minutter
10 til 250 deltagere
Køretid fra Horsens: ca. 45 minutter

Julefrokost i Aarhus

Et indslag, hvor alle er med

Julefrokost med underholdning i Aarhus

TC-Dance Events giver julefrokosten i Aarhus et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå – for 10 til 250 deltagere og fra 8.500 kr. inklusive kørsel, instruktør og lydanlæg.

Holder I julefrokost i Aarhus, kommer vi fra Horsens med instruktør, musik og lydanlæg – turen tager cirka 45 minutter. Indslaget lægges, hvor energien skal op: mellem hovedret og dessert eller lige efter maden. Det fungerer lige godt for 15 kolleger i et mødelokale i Viby som for 200 gæster i en festsal på havnen, fordi trinene er lavet til folk, der aldrig har danset.

Opdateret 15. oktober 2026

beregner

Få jeres pris på 30 sekunder

Fire hurtige trin. Prisen kommer før vi spørger om noget

Trin 1 af 4

Hvad skal I holde?

beregner

Hvad I får

  • Et danseindslag midt i julefrokosten: 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå.
  • Alle kan være med: trinene er lavet til folk, der aldrig har danset.
  • Lyd og musik medbragt: I skal ikke leje noget. Kørslen er med i prisen.

Hvorfor dans til julefrokosten

Den bedste julefrokost er den, hvor alle er med – ikke kun dem, der plejer at stå på dansegulvet.

Et fælles danseindslag bryder isen mellem afdelingerne, giver noget at grine af sammen og sætter gang i festen, før musikken overtager.

Danseunderholdning til virksomheder siden 2006

LEGO · PFA · TDC · Rambøll · KPMG · Sundhedsstyrelsen · SKAT · Horsens Kommune · Sydbank

TC-Dance Events er TC-Dance Studios afdeling for teambuilding, julefrokoster og firmafester med dans, med base i Horsens siden 2006.

Praktisk om Aarhus og omegn

Fra vores base på Strandkærvej 87 i Horsens er der 49 km til Aarhus – cirka 45 minutter ad E45. Vi er fremme mindst en time før start og har eget lydanlæg med, så I skal ikke leje noget.

Vi kommer i hele Aarhus Kommune: midtbyen, havnen og Aarhus Ø, Skejby, Katrinebjerg, Viby, Højbjerg, Risskov, Brabrand, Lystrup og Tranbjerg.

Holder I arrangementet ude af huset, er Comwell Aarhus, Radisson Blu Scandinavia Hotel og Koldkærgård Konferencecenter eksempler på steder i byen med plads til både møde og fest. Vi har ingen aftale med stederne – vi kommer, hvor I er.

Spørgsmål om julefrokost i Aarhus

Når I frem til en julefrokost i Aarhus på en fredag i december?

Ja. Der er cirka 45 minutter fra Horsens til Aarhus. Vi er der mindst en time før indslaget, så lyden er klar.

Kommer I til Skejby og Viby?

Ja. Vi kommer i hele Aarhus Kommune, også til Skejby og Viby, og kørslen er altid med i prisen.

Kan I komme ud til os i Skejby eller på Katrinebjerg midt på dagen?

Ja. Vi kører fra Horsens ad E45 og er fremme en time før, også midt på en arbejdsdag. Har I ikke et stort mødelokale, kan en kantine med borde skubbet til side sagtens bruges.

Flere spørgsmål om julefrokost med dans

Hvornår på aftenen passer indslaget bedst?

De fleste lægger det mellem hovedret og dessert eller lige efter maden, hvor energien skal op. Vi tilpasser os jeres program.

Hvad koster underholdning til julefrokosten?

Prisen er alt inklusive – kørsel, instruktør, musik og lydanlæg – uden tillæg bagefter. Beregneren ovenfor viser jeres pris på 30 sekunder.

Skal vi kunne danse i forvejen?

Nej. Ingen forudsætninger, og ingen bliver udstillet.

Hvor meget plads kræver det?

Et ryddet dansegulv eller et hjørne af festsalen er nok. Vi ankommer mindst en time før, så lyden er klar.

Hvornår skal vi booke?

Fredage og lørdage i november og december bliver booket først. Brug beregneren og få et tilbud på fem minutter, så kan I holde datoen.

Andre arrangementer i Aarhus

Julefrokost i nabobyerne

VIL DU LÆRE AT DANSE

Vi byder jer velkommen til at kontakte os for mere information
omkring vores hold og events.

TC-Dance Studio – Horsens SportsdanserforeningStrandkærvej 87, 8700 HorsensCVR 32683452SMS 60 63 07 17info@tc-dancestudio.dk