Julefrokost i Tårnby
Et indslag, hvor alle er med
Julefrokost med underholdning i Tårnby
TC-Dance Events giver julefrokosten i Tårnby et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå – for 10 til 250 deltagere og fra 12.500 kr. inklusive kørsel, instruktør og lydanlæg.
En julefrokost i Tårnby får et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet er med – fra dem, der lige har fået fri fra en nattevagt, til ledelsen. Vi tager af sted fra Horsens i god tid, cirka 3 timer og et kvarter, og er der mindst en time før. Vi kommer til et hotel ved stranden i Kastrup, et lufthavnshotel eller jeres egen kantine.
Opdateret 15. oktober 2026
Få jeres pris på 30 sekunder
Fire hurtige trin. Prisen kommer før vi spørger om noget
Hvad skal I holde?
Hvor mange, og hvor?
Vælg det der passer
Alle priser er alt inklusive. Kørsel er med.
Hvor skal tilbuddet sendes hen?
Du har valgt til . Tilbuddet er hos jer inden for fem minutter.
Vi ringer ikke uopfordret. I får tilbuddet på mail med tre priser, så I kan vælge i fred. Haster det: ring på 60 81 87 97.
Tilbuddet er på vej
Tjek din indbakke om et øjeblik. Er der noget der haster, så ring til Thor på 60 81 87 97.
Hvad I får
- Et danseindslag midt i julefrokosten: 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå.
- Alle kan være med: trinene er lavet til folk, der aldrig har danset.
- Lyd og musik medbragt: I skal ikke leje noget. Kørslen er med i prisen.
Hvorfor dans til julefrokosten
Den bedste julefrokost er den, hvor alle er med – ikke kun dem, der plejer at stå på dansegulvet.
Et fælles danseindslag bryder isen mellem afdelingerne, giver noget at grine af sammen og sætter gang i festen, før musikken overtager.
Danseunderholdning til virksomheder siden 2006
LEGO · PFA · TDC · Rambøll · KPMG · Sundhedsstyrelsen · SKAT · Horsens Kommune · Sydbank
TC-Dance Events er TC-Dance Studios afdeling for teambuilding, julefrokoster og firmafester med dans, med base i Horsens siden 2006.
Praktisk om Tårnby, Kastrup og lufthavnen
Fra Horsens til Tårnby er der 264 km over Storebælt – cirka 3 timer og et kvarter. Arrangementer på Sjælland lægger vi derfor gerne fra klokken 15, og vi er på plads en time før.
Vi kommer i hele Tårnby Kommune – Kastrup, Tårnby, Tømmerup, Kastrup Strandpark og området omkring Københavns Lufthavn – og i nabokommunerne København og Dragør.
Omkring lufthavnen og stranden ligger hoteller som Clarion Hotel Copenhagen Airport og Scandic CPH Strandpark. Vi har ingen aftaler med dem, og en kantine eller et ryddet mødelokale hos jer fungerer lige så godt.
Spørgsmål om julefrokost i Tårnby
Hvad hvis vejret driller på dagen for julefrokosten?
Vi tager højde for det. Der er cirka 3 timer og et kvarter fra Horsens til Tårnby, så vi tager af sted i god tid – sjællandske fester lægger vi typisk efter klokken 15. Målet er altid at være der mindst en time før, så der er luft, hvis vejene er glatte.
Kan arrangementet ligge i Kastrup eller Tømmerup?
Ja. Vi kører gerne til Kastrup, Tømmerup og resten af Tårnby Kommune, og der kommer ikke noget oven i prisen.
Kan I komme til en arbejdsplads i lufthavnsområdet?
Ja. Vi kommer til virksomheder i og omkring lufthavnen, når der er et rum, hvor alle kan stå. Adgangskort og sikkerhedsregler aftaler vi med jer på forhånd.
Flere spørgsmål om julefrokost med dans
Hvornår på aftenen passer indslaget bedst?
De fleste lægger det mellem hovedret og dessert eller lige efter maden, hvor energien skal op. Vi tilpasser os jeres program.
Hvad koster underholdning til julefrokosten?
Prisen er alt inklusive – kørsel, instruktør, musik og lydanlæg – uden tillæg bagefter. Beregneren ovenfor viser jeres pris på 30 sekunder.
Skal vi kunne danse i forvejen?
Nej. Ingen forudsætninger, og ingen bliver udstillet.
Hvor meget plads kræver det?
Et ryddet dansegulv eller et hjørne af festsalen er nok. Vi ankommer mindst en time før, så lyden er klar.
Hvornår skal vi booke?
Fredage og lørdage i november og december bliver booket først. Brug beregneren og få et tilbud på fem minutter, så kan I holde datoen.


