Julefrokost i Hjørring
Et indslag, hvor alle er med
Julefrokost med underholdning i Hjørring
TC-Dance Events giver julefrokosten i Hjørring et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå – for 10 til 250 deltagere og fra 10.100 kr. inklusive kørsel, instruktør og lydanlæg.
En julefrokost i Hjørring får et danseindslag, hvor hele selskabet kommer op at stå. Vi kører fra Horsens ad E45, cirka 2 timer og tre kvarter, og er der mindst en time før, så lyden er klar, når I har spist. Indslaget varer 45 til 90 minutter og kræver ingen erfaring. Vi kommer til et hotel i byen, et badehotel ved kysten eller jeres egne lokaler i Hirtshals, Tårs eller Bindslev.
Opdateret 15. oktober 2026
Få jeres pris på 30 sekunder
Fire hurtige trin. Prisen kommer før vi spørger om noget
Hvad skal I holde?
Hvor mange, og hvor?
Vælg det der passer
Alle priser er alt inklusive. Kørsel er med.
Hvor skal tilbuddet sendes hen?
Du har valgt til . Tilbuddet er hos jer inden for fem minutter.
Vi ringer ikke uopfordret. I får tilbuddet på mail med tre priser, så I kan vælge i fred. Haster det: ring på 60 81 87 97.
Tilbuddet er på vej
Tjek din indbakke om et øjeblik. Er der noget der haster, så ring til Thor på 60 81 87 97.
Hvad I får
- Et danseindslag midt i julefrokosten: 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå.
- Alle kan være med: trinene er lavet til folk, der aldrig har danset.
- Lyd og musik medbragt: I skal ikke leje noget. Kørslen er med i prisen.
Hvorfor dans til julefrokosten
Den bedste julefrokost er den, hvor alle er med – ikke kun dem, der plejer at stå på dansegulvet.
Et fælles danseindslag bryder isen mellem afdelingerne, giver noget at grine af sammen og sætter gang i festen, før musikken overtager.
Danseunderholdning til virksomheder siden 2006
LEGO · PFA · TDC · Rambøll · KPMG · Sundhedsstyrelsen · SKAT · Horsens Kommune · Sydbank
TC-Dance Events er TC-Dance Studios afdeling for teambuilding, julefrokoster og firmafester med dans, med base i Horsens siden 2006.
Praktisk om Hjørring og Vendsyssel
Afstanden fra Strandkærvej 87 i Horsens til Hjørring er 212 km, cirka 2 timer og tre kvarter. Kørslen er med i prisen, og vi er på plads en time før.
Vi kommer i hele Hjørring Kommune – midtbyen, Hirtshals, Sindal, Tårs, Vrå, Bindslev, Løkken og Lønstrup – og i nabokommunerne Frederikshavn, Brønderslev og Jammerbugt.
Eksempler på steder med plads til møde og fest: Hotel Phønix Hjørring og Hjørring Kro. Vi har ingen aftale med stederne og kommer lige så gerne til et hotel ved kysten eller jeres egne lokaler.
Spørgsmål om julefrokost i Hjørring
Når I frem til en julefrokost i Hjørring på en fredag i december?
Ja. Vi kører de 212 km fra Horsens i god tid. Vi er der mindst en time før indslaget, så lyden er klar.
Kommer I til Hirtshals og Løkken?
Ja. Vi kommer i hele Hjørring Kommune, også til Hirtshals og Løkken, og kørslen er altid med i prisen.
Kan vi holde arrangementet på et hotel ved Vesterhavet?
Ja. Vi kommer gerne til hoteller og festlokaler langs kysten fra Løkken til Lønstrup og aftaler det praktiske med stedet på forhånd.
Flere spørgsmål om julefrokost med dans
Hvornår på aftenen passer indslaget bedst?
De fleste lægger det mellem hovedret og dessert eller lige efter maden, hvor energien skal op. Vi tilpasser os jeres program.
Hvad koster underholdning til julefrokosten?
Prisen er alt inklusive – kørsel, instruktør, musik og lydanlæg – uden tillæg bagefter. Beregneren ovenfor viser jeres pris på 30 sekunder.
Skal vi kunne danse i forvejen?
Nej. Ingen forudsætninger, og ingen bliver udstillet.
Hvor meget plads kræver det?
Et ryddet dansegulv eller et hjørne af festsalen er nok. Vi ankommer mindst en time før, så lyden er klar.
Hvornår skal vi booke?
Fredage og lørdage i november og december bliver booket først. Brug beregneren og få et tilbud på fem minutter, så kan I holde datoen.


