Julefrokost i Svendborg
Et indslag, hvor alle er med
Julefrokost med underholdning i Svendborg
TC-Dance Events giver julefrokosten i Svendborg et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå – for 10 til 250 deltagere og fra 10.100 kr. inklusive kørsel, instruktør og lydanlæg.
Julefrokosten i Svendborg får et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå – også dem, der helst bliver ved bordet. Vi kommer med instruktør, musik og lydanlæg, cirka 1 time og 45 minutter fra Horsens, og er der mindst en time før. Vi kommer til et hotel ved sundet, en kro på Thurø eller Tåsinge eller jeres egen kantine i Vester Skerninge eller Oure.
Opdateret 15. oktober 2026
Få jeres pris på 30 sekunder
Fire hurtige trin. Prisen kommer før vi spørger om noget
Hvad skal I holde?
Hvor mange, og hvor?
Vælg det der passer
Alle priser er alt inklusive. Kørsel er med.
Hvor skal tilbuddet sendes hen?
Du har valgt til . Tilbuddet er hos jer inden for fem minutter.
Vi ringer ikke uopfordret. I får tilbuddet på mail med tre priser, så I kan vælge i fred. Haster det: ring på 60 81 87 97.
Tilbuddet er på vej
Tjek din indbakke om et øjeblik. Er der noget der haster, så ring til Thor på 60 81 87 97.
Hvad I får
- Et danseindslag midt i julefrokosten: 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå.
- Alle kan være med: trinene er lavet til folk, der aldrig har danset.
- Lyd og musik medbragt: I skal ikke leje noget. Kørslen er med i prisen.
Hvorfor dans til julefrokosten
Den bedste julefrokost er den, hvor alle er med – ikke kun dem, der plejer at stå på dansegulvet.
Et fælles danseindslag bryder isen mellem afdelingerne, giver noget at grine af sammen og sætter gang i festen, før musikken overtager.
Danseunderholdning til virksomheder siden 2006
LEGO · PFA · TDC · Rambøll · KPMG · Sundhedsstyrelsen · SKAT · Horsens Kommune · Sydbank
TC-Dance Events er TC-Dance Studios afdeling for teambuilding, julefrokoster og firmafester med dans, med base i Horsens siden 2006.
Praktisk om Svendborg og Svendborgsund
Fra Horsens til Svendborg er der 141 km – cirka 1 time og 45 minutter over Lillebælt. Kørslen er med i prisen, og instruktøren er på stedet en time før start.
Vi kommer i hele Svendborg Kommune – Svendborg by og havnen, Thurø, Tåsinge med Troense, Stenstrup, Vester Skerninge, Gudme, Hesselager og Oure – og i nabokommunerne Faaborg-Midtfyn, Nyborg og Langeland.
Ved sundet og på øerne ligger fx Hotel Christiansminde og Hotel Troense. Vi er uafhængige af stederne og kommer lige så gerne til en kro i oplandet eller jeres egne lokaler.
Spørgsmål om julefrokost i Svendborg
Kan I nå frem til en julefrokost i Svendborg midt i december?
Ja. Svendborg ligger cirka 1 time og 45 minutter fra vores base, og vi planlægger turen med luft. Vi står klar en time før indslaget, så musikken er testet, når I har spist.
Kan arrangementet ligge i Troense eller Stenstrup?
Ja. Vi kører gerne til Troense, Stenstrup og resten af Svendborg Kommune, og der kommer ikke noget oven i prisen.
Kan vi holde arrangementet ved Svendborgsund?
Ja. Vi kommer gerne til et hotel eller festlokale ved sundet, i Troense eller på Thurø, og aftaler det praktiske med stedet. Kørslen er med i prisen.
Flere spørgsmål om julefrokost med dans
Hvornår på aftenen passer indslaget bedst?
De fleste lægger det mellem hovedret og dessert eller lige efter maden, hvor energien skal op. Vi tilpasser os jeres program.
Hvad koster underholdning til julefrokosten?
Prisen er alt inklusive – kørsel, instruktør, musik og lydanlæg – uden tillæg bagefter. Beregneren ovenfor viser jeres pris på 30 sekunder.
Skal vi kunne danse i forvejen?
Nej. Ingen forudsætninger, og ingen bliver udstillet.
Hvor meget plads kræver det?
Et ryddet dansegulv eller et hjørne af festsalen er nok. Vi ankommer mindst en time før, så lyden er klar.
Hvornår skal vi booke?
Fredage og lørdage i november og december bliver booket først. Brug beregneren og få et tilbud på fem minutter, så kan I holde datoen.


