Varighed: 45 til 90 minutter
10 til 250 deltagere
Rejsetid fra Horsens inkl. færge: ca. 4,5 timer

Julefrokost på Læsø

Et indslag, hvor alle er med

Julefrokost med underholdning på Læsø

TC-Dance Events giver julefrokosten på Læsø et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå – for 10 til 250 deltagere og fra 10.100 kr. inklusive kørsel, instruktør og lydanlæg.

En julefrokost på Læsø får et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå. Vi tager færgen fra Frederikshavn med instruktør, musik og lydanlæg og er der mindst en time før, så lyden er klar, når I har spist. Vi kommer til et hotel ved havnen i Vesterø, et forsamlingshus eller jeres egen kantine, og færgen er med i prisen.

Opdateret 15. oktober 2026

beregner

Få jeres pris på 30 sekunder

Fire hurtige trin. Prisen kommer før vi spørger om noget

Trin 1 af 4

Hvad skal I holde?

beregner

Hvad I får

  • Et danseindslag midt i julefrokosten: 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå.
  • Alle kan være med: trinene er lavet til folk, der aldrig har danset.
  • Lyd og musik medbragt: I skal ikke leje noget. Kørslen er med i prisen.

Hvorfor dans til julefrokosten

Den bedste julefrokost er den, hvor alle er med – ikke kun dem, der plejer at stå på dansegulvet.

Et fælles danseindslag bryder isen mellem afdelingerne, giver noget at grine af sammen og sætter gang i festen, før musikken overtager.

Danseunderholdning til virksomheder siden 2006

LEGO · PFA · TDC · Rambøll · KPMG · Sundhedsstyrelsen · SKAT · Horsens Kommune · Sydbank

TC-Dance Events er TC-Dance Studios afdeling for teambuilding, julefrokoster og firmafester med dans, med base i Horsens siden 2006.

Praktisk om Læsø og færgen fra Frederikshavn

Vi kører fra Horsens til Frederikshavn og tager Læsøfærgen til Vesterø Havn – overfarten tager 90 minutter, og hele turen cirka 4,5 timer. Færgen er med i prisen, og vi planlægger, så vi står klar en time før start.

Vi kommer på hele Læsø – Byrum midt på øen, Vesterø Havn og Østerby Havn – og i Frederikshavn Kommune på fastlandet.

Ved havnen i Vesterø ligger fx Hotel Havnebakken. Vi har ingen aftale med stedet, og jeres egne lokaler eller et forsamlingshus på øen fungerer lige så godt.

Spørgsmål om julefrokost på Læsø

Kan I nå frem til en julefrokost på Læsø midt i december?

Ja. Vi tager færgen fra Frederikshavn til Vesterø Havn i god tid før start. Vi står klar en time før indslaget, så musikken er testet, når I har spist.

Kommer I også til Byrum og Østerby Havn?

Ja. Vi kommer på hele Læsø – også i Byrum og Østerby Havn – og færgen fra Frederikshavn er med i prisen.

Hvor lang tid tager færgen til Læsø?

Overfarten fra Frederikshavn til Vesterø Havn tager 90 minutter. Vi vælger en afgang, så vi er på plads en time før start, og færgen er med i prisen.

Flere spørgsmål om julefrokost med dans

Hvornår på aftenen passer indslaget bedst?

De fleste lægger det mellem hovedret og dessert eller lige efter maden, hvor energien skal op. Vi tilpasser os jeres program.

Hvad koster underholdning til julefrokosten?

Prisen er alt inklusive – kørsel, instruktør, musik og lydanlæg – uden tillæg bagefter. Beregneren ovenfor viser jeres pris på 30 sekunder.

Skal vi kunne danse i forvejen?

Nej. Ingen forudsætninger, og ingen bliver udstillet.

Hvor meget plads kræver det?

Et ryddet dansegulv eller et hjørne af festsalen er nok. Vi ankommer mindst en time før, så lyden er klar.

Hvornår skal vi booke?

Fredage og lørdage i november og december bliver booket først. Brug beregneren og få et tilbud på fem minutter, så kan I holde datoen.

Andre arrangementer på Læsø

Julefrokost i nabobyerne

VIL DU LÆRE AT DANSE

Vi byder jer velkommen til at kontakte os for mere information
omkring vores hold og events.

TC-Dance Studio – Horsens SportsdanserforeningStrandkærvej 87, 8700 HorsensCVR 32683452SMS 60 63 07 17info@tc-dancestudio.dk