Julefrokost i Kerteminde
Et indslag, hvor alle er med
Julefrokost med underholdning i Kerteminde
TC-Dance Events giver julefrokosten i Kerteminde et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå – for 10 til 250 deltagere og fra 10.100 kr. inklusive kørsel, instruktør og lydanlæg.
Julefrokosten i Kerteminde får et danseindslag på 45 til 90 minutter, hvor alle kommer på gulvet. Vi kommer fra Horsens, cirka 1 time og 45 minutter, med instruktør, musik og lydanlæg og er der mindst en time før. Indslaget passer bedst lige efter hovedretten, før baren åbner. Vi kommer til et hotel ved havnen, en kro i Munkebo eller jeres egen kantine i Langeskov eller Dalby.
Opdateret 15. oktober 2026
Få jeres pris på 30 sekunder
Fire hurtige trin. Prisen kommer før vi spørger om noget
Hvad skal I holde?
Hvor mange, og hvor?
Vælg det der passer
Alle priser er alt inklusive. Kørsel er med.
Hvor skal tilbuddet sendes hen?
Du har valgt til . Tilbuddet er hos jer inden for fem minutter.
Vi ringer ikke uopfordret. I får tilbuddet på mail med tre priser, så I kan vælge i fred. Haster det: ring på 60 81 87 97.
Tilbuddet er på vej
Tjek din indbakke om et øjeblik. Er der noget der haster, så ring til Thor på 60 81 87 97.
Hvad I får
- Et danseindslag midt i julefrokosten: 45 til 90 minutter, hvor hele selskabet kommer op at stå.
- Alle kan være med: trinene er lavet til folk, der aldrig har danset.
- Lyd og musik medbragt: I skal ikke leje noget. Kørslen er med i prisen.
Hvorfor dans til julefrokosten
Den bedste julefrokost er den, hvor alle er med – ikke kun dem, der plejer at stå på dansegulvet.
Et fælles danseindslag bryder isen mellem afdelingerne, giver noget at grine af sammen og sætter gang i festen, før musikken overtager.
Danseunderholdning til virksomheder siden 2006
LEGO · PFA · TDC · Rambøll · KPMG · Sundhedsstyrelsen · SKAT · Horsens Kommune · Sydbank
TC-Dance Events er TC-Dance Studios afdeling for teambuilding, julefrokoster og firmafester med dans, med base i Horsens siden 2006.
Praktisk om Kerteminde og Hindsholm
Køreturen fra Horsens til Kerteminde tager cirka 1 time og 45 minutter (127 km over Lillebælt). Vi er på plads en time før, så I ikke skal tænke på teknikken.
Vi kommer i hele Kerteminde Kommune – Kerteminde by, Munkebo, Langeskov, Hindsholm med Martofte, Dalby, Revninge og Rynkeby – og i nabokommunerne Odense, Nyborg og Nordfyn.
Tornøes Hotel ved havnen og Munkebo Kro er to af de steder, hvor der er plads til fest. Vi er ikke knyttet til dem, og en kantine i Langeskov eller et forsamlingshus på Hindsholm er lige så godt.
Spørgsmål om julefrokost i Kerteminde
Kan I nå frem til en julefrokost i Kerteminde midt i december?
Ja. Vi kører de 127 km fra Horsens i god tid. Vi står klar en time før indslaget, så musikken er testet, når I har spist.
Er Munkebo og Langeskov med i jeres område?
Ja. Hele Kerteminde Kommune er med, også Munkebo og Langeskov. Kørslen er en del af prisen.
Kan vi kombinere dansen med et besøg på Fjord&Bælt eller Johannes Larsen Museet?
Ja. Mange personalearrangementer i Kerteminde starter med et besøg i byen og slutter med middag og dans. Vi lægger dansen, hvor den passer i jeres program.
Flere spørgsmål om julefrokost med dans
Hvornår på aftenen passer indslaget bedst?
De fleste lægger det mellem hovedret og dessert eller lige efter maden, hvor energien skal op. Vi tilpasser os jeres program.
Hvad koster underholdning til julefrokosten?
Prisen er alt inklusive – kørsel, instruktør, musik og lydanlæg – uden tillæg bagefter. Beregneren ovenfor viser jeres pris på 30 sekunder.
Skal vi kunne danse i forvejen?
Nej. Ingen forudsætninger, og ingen bliver udstillet.
Hvor meget plads kræver det?
Et ryddet dansegulv eller et hjørne af festsalen er nok. Vi ankommer mindst en time før, så lyden er klar.
Hvornår skal vi booke?
Fredage og lørdage i november og december bliver booket først. Brug beregneren og få et tilbud på fem minutter, så kan I holde datoen.


